طرفداران جنبش سبز

استقلال آزادی جمهوری اسلامی واقعی

سردار رجب زاده: نیروی انتظامی نه کشت و نه کشته داد؛ تهران در اختیار قرارگاه ثارالله سپاه بود 22/02/2010

Filed under: news — HMD @ 1:35 ب.ظ.

سردار رجب زاده که جای خودش را به سردار ساجدی نیا سپرده است با حکم محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، به سمت رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران منصوب شد. او در عین حال واگذاری مسئولیت خود را به عنوان رئیس پلیس تهران، به درخواست خود عنوان کرد.ساجدی نیا در زمانی که سردار احمدرضا رادان رئیس پلیس تهران بود معاونت او را بر عهده داشت و از نظر خلق و خو نیز همچون همشهری خود به قاطعیت شهرت دارد.

کلمه:فرمانده پیشین نیروی انتظامی تهران بزرگ به عملکرد خود در نیروی انتظامی و به خصوص حوادث پس از انتخابات افتخار کرد و گفت که در مدت مسئولیت او، پلیس در کشته شده حتی یک نفر نقش نداشته است. ضمن اینکه کشته هم نداده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار رجب زاده در مراسم تودیع خود به عنوان فرمانده پلیس پایتخت همچین افزود که بعد از انتخابات، پلیس تمام امکانات خود را در اختیار قرارگاه ثارلله سپاه قرار داده و این قرارگاه مسئول امنیت تهران بود.

سردار رجب زاده که جای خودش را به سردار ساجدی نیا سپرده است با حکم محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، به سمت رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران منصوب شد. او در عین حال واگذاری مسئولیت خود را به عنوان رئیس پلیس تهران، به درخواست خود عنوان کرد.

××مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی تهران ز

«هدف من در تهران بزرگ تقویت اقتدار و شأن پلیس است و مردم به پلیسی افتخار می کنند که مقتدر بوده و از شجاعت و ظرفیت کافی برای بهره برداری از قدرت قانونی برخوردار باشد.» رئیس پلیس جدید تهران ترجیح داد در روز معارفه اش، سخنانش را با چنین جملاتی آغاز کند؛

جمله هایی که بر روند قاطعیت بیشتر پلیس در برخوردها صحه می گذارد و این جمله سردار احمدی مقدم نیز آن را موکد تر می سازد؛ «ان شاءالله سال آینده سال تقویت امنیت اجتماعی در تهران بزرگ خواهد بود و امیدواریم سردار ساجدی نیا با هوش اصفهانی که دارد کارها را با سرعت پیش ببرد.»

ساجدی نیا در زمانی که سردار احمدرضا رادان رئیس پلیس تهران بود معاونت او را بر عهده داشت و از نظر خلق و خو نیز همچون همشهری خود به قاطعیت شهرت دارد.

فرمانده جدید انتظامی تهران بزرگ روز گذشته با تاکید بر تقویت اقتدار و شأن پلیس گفت؛ رفع و برطرف کردن تعارضات و تنش ها مستلزم همکاری همه نهادها به ویژه شجره طیبه بسیج است.

به گزارش ایلنا سردار حسین ساجدی نیا در مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت؛ در پی آن هستیم تا امنیت را بیش از پیش در تهران بسط و گسترش دهیم که مرادم از این امنیت، امنیت در بعد وسیع و بسیط آن است. رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه مردم نباید بیم آن داشته باشند که عده یی زندگی آنها را با تنش و تعارض روبه رو کنند، افزود؛ رفع و برطرف کردن تعارضات و تنش ها مستلزم همکاری همه نهادها به ویژه شجره طیبه بسیج است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تاکید بر اینکه همه برای ایجاد و تقویت سرمایه اجتماعی باید تلاش کنند، گفت؛ باید اعتماد عمومی را افزایش دهیم تا همکاری همگانی را برای انجام ماموریت ها به دست آوریم و از اعتماد می توان به عنوان یک پشتوانه ارزشمند بهره گرفت. ساجدی نیا در ادامه خاطرنشان کرد؛ در ارائه خدمات باید کرامت و عزت شهروندان حفظ شود و هدف دیگر من در تهران بزرگ تقویت اقتدار و شأن پلیس است و مردم به پلیسی افتخار می کنند که مقتدر بوده و از شجاعت و ظرفیت کافی برای بهره برداری از قدرت قانونی برخوردار باشد.

رئیس پلیس پایتخت افزود؛ چگونگی افزایش چنین اقتداری را در جلسات با همکاران تشریح می کنم. وی به اهتمام ویژه خود به سرمایه انسانی ناجا اشاره کرد و گفت؛ موفقیت سازمانی مستلزم این است که کارکنان آن سازمان از انگیزش و اشتیاق کافی برخوردار بوده و دارای تخصص، درایت و دلبستگی به سازمان باشند. در روز تودیع سردار عزیزالله رجب زاده فرمانده سابق تهران بزرگ او سعی کرد با ارائه آمار، ۱۶ ماه فعالیتش در این سمت را پیش روی مهمانان مراسم بگذارد.

او گفت؛ روز بعد از انتخابات در ۶۳ نقطه تهران تجمعاتی برگزار شد که این تعداد را در روز ۲۵ خردادماه به ۱۱ نقطه کاهش دادیم. او در ستاد فرماندهی پلیس پایتخت گفت؛ از ۱۲ خردادماه تبلیغات انتخاباتی آغاز شد و در ۶۳ نقطه پایتخت تجمعاتی شکل می گرفت که پلیس با خویشتنداری و حوصله فرمان رهبری مبنی بر حضور پرشور در انتخابات را مد نظر قرار داد. رئیس پلیس سابق پایتخت تصریح کرد؛ در روز انتخابات نیز ناامنی نداشتیم اما شب انتخابات در دو نقطه تجمعاتی شکل گرفت و از روز بعد تجمعاتی برگزار شد که توانستیم این تجمعات را از ۶۳ نقطه در روز بعد از انتخابات به ۱۱ نقطه در روز ۲۵ خردادماه کاهش دهیم.

احمدی مقدم؛ مدافع حوادث ناگوار بعد از انتخابات نیستم

فرمانده نیروی انتظامی در این مراسم با بیان اینکه حوادث ناگوار پس از انتخابات اجتناب ناپذیر است و من مدافع آن بخش نیستم، به نقش بسیج در همراهی ماموران ناجا اشاره کرد و افزود؛ بسیجیان می آیند فداکاری می کنند، موتورشان آتش می گیرد، چشم شان کور می شود، خسارت می بینند و مزدی هم مطالبه نمی کنند. سردار اسماعیل احمدی مقدم گفت؛ ماموران پلیس تهران بار سنگینی در سال ۸۸ به دوش داشتند و شاید در طول تاریخ نیروی انتظامی چنین فشار و ماموریتی در این واحد تجربه نشده بود و خوشبختانه ماموران سربلند بیرون آمدند و ثابت کردند که می توانند مورد اعتماد مردم باشند.

وی ویژگی نیروی انتظامی در برخورد با حوادث اخیر و اتفاقات اجتماعی قبل و بعد از انتخابات را مطیع رهبری، مجری قانون و خدمتگزار مردم عنوان کرد و افزود؛ در این فتنه ها تعدادی زیر دست و پا از بین می روند که بخشی از مردم هستند و زندگی مردم مختل می شود که برخورد با چنین حادثه پیچیده یی هم از نوع عجله و شتابزدگی نمی توانست باشد؛ از این رو باید با حوصله، خویشتنداری و حداکثر اقناع و توجیه افکار عمومی و حداقل اعمال زور و خشونت برخورد می شد.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی یک حلقه مهم در ایجاد چنین فرآیندی در ۲۲ بهمن بود، خاطرنشان کرد؛ باید از نقش بی بدیل رهبری یاد کنیم و باید افتخار کنیم سربازانی برای ولایت و مردم بودیم و به آنچه کردیم افتخار می کنیم. احمدی مقدم با اشاره به اینکه البته در چنین مسیر بزرگی ممکن است کاستی هایی هم پیش بیاید، ادامه داد؛ حوادث ناگوار در چنین حادثه یی اجتناب ناپذیر است و من مدافع آن بخش نیستم از این رو ما باید تجهیزات و آموزش هایمان را حرفه یی تر و دقیق تر کنیم تا حق کسانی ضایع نشود.

احمدی مقدم تصریح کرد؛ طبیعتاً با آن کسی که در خردادماه آن دروغ بزرگ را باور کرد، نمی توانیم همان برخوردی را داشته باشیم که در روز عاشورا فتنه درست کرد و ۲۲ بهمن می خواست فتنه درست کند. فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه هم اکنون ضدانقلاب و منافقین در این میدان مانده اند، افزود؛ آنها گفتند امام و انقلاب و دفاع مقدس و مردم هم باور کردند اما هم اکنون زوایای فتنه روشن شده است.

وی با بیان اینکه ضدانقلاب و منافقین در مقابل ولایت فقیه ایستادند، گفت؛ امام را، مثل قرآن سر نیزه کردن اصحاب معاویه، برای فریب مردم مطرح کردند که دیگر فایده ندارد. وی با بیان اینکه سهم کارکنان پلیس در این حوادث بسیار بالا بود، افزود؛ گاهی از دو طرف مورد انتقاد بودیم به طوری که اگر سختگیری می کردیم گروهی انتقاد می کرد و اگر با مدارا برخورد می کردیم حوادثی مثل عاشورا اتفاق می افتاد که ما برای حفظ حرمت روز عاشورا یک مقدار مدارا کردیم اما آن حوادث رخ داد.

فرمانده نیروی انتظامی خاطرنشان کرد؛ در بخش امنیتی کار باید مدیریت شود نه اینکه به دنبال سرکوب باشیم و باید با متانت کار پیش می رفت که این اتفاق نیز افتاد. فرمانده ناجا با بیان اینکه من هیچ وقت به خاطر هیچ موضوعی تند نشدم، گفت؛ صرفاً تدبیر را دادیم و هنگام عمل هم سعی کردیم پشتیبانی کنیم.عملکرد پلیس تهران جای تقدیر و تشکر دارد و باید حضور مردم را قدر بدانیم و تلاش کنیم این حوادث را با مشارکت اجتماعی پشت سر بگذاریم.

احمدی مقدم با اشاره به اینکه پسرش در یکی از پایگاه های مقاومت بسیج فعالیت دارد، اظهار کرد؛ هدیه یی به این بچه های بسیجی دادند اما اغلب نپذیرفتند و ناراحت هم شدند. بچه هایی با این روحیه چقدر ارزش دارند و ناجا باید از این ظرفیت عظیم استفاده درست کند و فضا را برای آنها باز کند.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد؛ دیدید که حضور این عزیزان چگونه در کنار ماموران نیروی انتظامی توطئه را خنثی کرد. وی با بیان اینکه نباید تصور کرد در ۲۲ بهمن همین طوری امنیت تامین شد، افزود؛ شورای تامین، وزارت اطلاعات، سپاه، بسیج و صدا و سیما در این راستا همکاری داشتند و باید از آنها تشکر کنیم که با حضور پرشور مردم این خروجی مبارک را دیدیم و دشمنان که شکست خورده بودند مجبور شدند دست هایشان را هم بالا ببرند.

احمدی مقدم در ادامه گفت؛ از این پس حوادث مثل گذشته نخواهد بود و ممکن است پارازیت هایی در گوشه و کنار برای اثبات وجود ایجاد کنند. از این رو مساله تهران فقط یک ماه آینده نیست.

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s